مادر بزرگ و پدر بزرگ ها را به استخر ببرید ..

شنا کردن ورزشی مناسب برای حفظ تعادل سالمندان ,شنا می‌تواند تعادل بدن را افزایش دهد و از افتادن جلوگیری کند، فوایدی که برای افراد سالمند بسیار مورد نیاز است.

یکی از مشکلاتی که برای افراد سالمند پیش می‌آید افتادن است. محققان معتقدند انجام فعالیت فیزیکی احتمال افتادن را کمتر می‌کند. بررسی‌های جدید نشان داده است تنها نوعی از ورزش که احتمال زمین خوردن در افراد سالمند را کاهش می‌دهد، شناست.

در این بررسی‌ها 170 مرد بالای 70 سال مورد بررسی قرار گرفتند. در این مطالعات نوع ورزشی که این افراد انجام می‌دادند با هم مقایسه شد. این مطالعات 4 سال به طول انجامید و در طی این 4 سال 2 هزار و 700 مورد افتادن اتفاق افتاد.

بررسی‌ها نشان داد مردانی که شنا می‌کنند 33 درصد کمتر می‌افتند. در مقابل کسانی که ورزش‌های دیگر مانند گلف، دویدن، دوچرخه و بولینگ انجام می‌دهند، کاهش احتمال افتادن در آن‌ها مشاهده نمی‌شود.

مدیر این تحقیقات از دانشگاه سیدنی می‌گوید: شناگران نیاز دارند تا هم تعادل خود را در آب حفظ کنند و هم حرکات بالاتنه و پایین تنه را با هم هماهنگ سازند. افرادی که شنا می‌کنند کارایی بهتری در تست تعادل از خود نشان می‌دهند.

افتادن در افراد سالمند باعث شکستن استخوان‌ها، آسیب دیدگی مغزی و آسیب دیدگی‌های شدیدتر می‌شود و بعد از ریکاوری غالبا این افراد نمی‌توانند توانایی حرکتی خود را بازیابند. یک سوم افرادی که 63 سال به بالا سن دارند هر ساله افتادن را تجربه می‌کنند.

مطالعات اخیر در دانشگاه سیدنی اولین مطالعاتی بود که تاثیر ورزش‌های مختلف بر افتادن در افراد سالمند را با هم مقایسه کرده است.

بیشتر افراد سالمند پیاده‌روی می‌کنند، با این حال شنا می‌تواند در کاهش افتادن موثرتر باشد.

با وجود اینکه این مطالعات تنها بر روی مردان انجام شده است محققان معتقدند که نتیجه آن درباره زنان نیز صادق است. از آنجایی که زنان قدرت کمتری در عضلات دارند حتی ممکن است شنا برای آن‌ها مفیدتر نیز باشد.


کلیه حقوق سایت متعلق به استخر آب های طلایی میباشد.

آدرس : شهر جدیداندیشه - فاز3 - بلوار آزادی- خیابان گلستان - جنب بازار روز

تلفن :65564090-021

فکس : 52 95 56 65 - 021

ایمیل : info@goldenwaters.ir

تهیه و پشتیبانی توسط شرکت مهندسی سیستم الگام